LSF25KNYKPC - 11/15/22/25W Led Flood 3K/4K/5K Yoke & KNKL MNT
Lumark Indoor
In-Stock: 51 available at other locations ( find a store with stock)
Catalog Number
LSF25KNYKPC
Manufacturer
Lumark Indoor
Manufacturer's Part Number
LSF25-KNYK-PC
Description
11/15/22/25W Led Flood 3K/4K/5K Yoke & KNKL MNT
LSF Floodlight, Slipfitter and Trunnion, Selectable CCT: 3000K/4000K/5000K, Selectable Lumens: 1700-2500-3500-4000, 25W, 70 Cri, 120-347V, 50-60 HZ, Dusk-to-Dawn Via Button-Type Photocontrol
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Floodlights, Wallpacks, Bollards & Landscape Lighting
UNSPSC
39111611 - Flood light
UPC/GTIN
080083305230 / 00080083305230
Weight per unit
2.25 (lbs/each)
Stock Availability
League City
0 (Find nearest stock)
Deer Park
0
All Stores
51
Resources
Other Links
LSF25KNYKPC - Other
Images
LSF25KNYKPC - Large Image
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Features
Amperage Rating
0.07A at 347V
Lamp Type
LED
Voltage Rating
120-347V
Dimensions and Weight
Size
8.64 IN Length 2.15 IN Width 10.81 IN Height
Descriptions
Description
Extra Long Description
CLS LSF25-KNYK-PC CCT SELECT FLOOD,
Long Description
Product Type
CCT Select Flood, 25W, KNC & Yoke, PC