LED13PAR38F850G2 - *Discontinued* 13W Led PAR38 50K 1200LM 40DEG Beam
Keystone
Catalog Number
LED13PAR38F850G2
Manufacturer
Keystone
Manufacturer's Part Number
KT-LED13PAR38-F-850 /G2
Description
*Discontinued* 13W Led PAR38 50K 1200LM 40DEG Beam
PAR38 Flood, 120W Equivalent, 40 Deg Beam Angle, E26 Medium Base, 5000K, 80 Cri, Gen 2
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Par Shape Lamps
UNSPSC
N/A
UPC/EAN/GTIN
843654151168 / 0843654151168 / 00843654151168
Weight per unit
0.81 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
331
Resources
Images
LED13PAR38F850G2 - Small Image
LED13PAR38F850G2 - Large Image
Attachments
LED13PAR38F850G2 - Specification Sheet
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
These alternate items can be purchased instead of LED13PAR38F850G2.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to LED13PAR38F850G2, though they may not be 100% alike.
Led PAR38 Lamp, 40 ° Beam Angle, 81, 5000 K, 1700 LM Brightness (Lumens), 18 W, ...