LED43T896G850D - *Delisted*43W Led T8 96" 50K Line VLT GLS SNGL Pin
Keystone
Catalog Number
LED43T896G850D
Manufacturer
Keystone
Manufacturer's Part Number
KT-LED43T8-96G-850-D-CP
Description
*Delisted*43W Led T8 96" 50K Line VLT GLS SNGL Pin
43W Led T8 Lamp, 8 Long, Glass Construction, Single Pin Base, 5000K, 120-277V Input, Internal Driver, Direct Drive
Categories
Led Lamps & Modules - Shape & Circular Lamps Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Linear Straight(Fluor Replacement), U-Shape & Circular Lamps
UNSPSC
N/A
UPC/EAN/GTIN
890949019252 / 0890949019252 / 00890949019252
Weight per unit
1.4 (lbs/each)
Unit
Carton
All Stores
13
Resources
Attachments
LED43T896G850D - Specification Sheet
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 13
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
Amarillo
2 View Store
Nashville RDC
2 View Store
M-Z
Location Stock Available
Rockwall
1 View Store
These alternate items can be purchased instead of LED43T896G850D.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to LED43T896G850D, though they may not be 100% alike.
40W Led T8 Lamp, 8FT Long, Glass Construction, Single Pin Base, 5000K, 120-277V ...