LED9.5A190827G2 - 9.5W Led A19 27K Dim 800LM 80cri
Keystone
In-Stock: 2,611 available at other locations ( find a store with stock)
Catalog Number
LED9.5A190827G2
Manufacturer
Keystone
Manufacturer's Part Number
KT-LED9.5A19-O-827 /G2
Description
9.5W Led A19 27K Dim 800LM 80cri
A19 Omni-Directional Bulb, 60W Equivalent, E26 Medium Base, 2700K, 80 Cri
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led A-Line Shape Lamps
UNSPSC
N/A
UPC/EAN/GTIN
843654130170 / 0843654130170 / 00843654130170
Weight per unit
0.122 (lbs/each)
Stock Availability
Nacogdoches
0 (Find nearest stock)
Images
Large Image - Large Image
Small Image - Small Image
LED9.5A190827G2 - Small Image
LED9.5A190827G2 - Large Image
Attachments
LED9.5A190827G2 - Specification Sheet
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Features
Ballast Type
N/A
Number Of Lamps
Wattage
9.5
Material, Color, and Finish
Base Type
E26
Color Rendering Index (Cri)
>80 Deg
Color Temperature
Housing Color
Descriptions
Description
Extra Long Description
Key KT-LED9.5A19-O-827 /G2 A19 Omni
Long Description
Product Type
A19 Omni-Directional Bulb, 60W Equivalent, E26 Medium Base,
Additional Information
Beam Angle
230
Circuit Type
Input Voltage
120V