LED9.5A190840G3 - 9.5W Led A19 40K Dim 800LM 80cri
Keystone
In-Stock: 9 available locally (Nacogdoches, TX ) ( change location)
Catalog Number
LED9.5A190840G3
Manufacturer's Part Number
KT-LED9.5A19-O-840 /G3
Description
9.5W Led A19 40K Dim 800LM 80cri
A19 Omni-Directional Bulb, 60W Equivalent, E26 Medium Base, 4000K, 80 Cri, Generation 3
UPC/EAN/GTIN
843654149899 / 0843654149899 / 00843654149899
Stock Availability
Nacogdoches
9 (Check another store)
Attachments
LED9.5A190840G3 - Specification Sheet
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Features
Ballast Type
N/A
Lamp Type
A19
Number Of Lamps
Wattage
9
Material, Color, and Finish
Base Type
E26
Color Rendering Index (Cri)
>80 Deg
Color Temperature
Housing Color
Descriptions
Description
Extra Long Description
Key KT-LED9.5A19-O-840 /G3 A19 Omni
Long Description
Product Type
A19 Omni-Directional Bulb, 60W Equivalent, E26 Medium Base,
Additional Information
Beam Angle
230
Circuit Type
Input Voltage
120V