LED17T8L48FG841B - *Delisted* 17W Led T8 48" 41K DBL 120-277V
Sylvania
Catalog Number
LED17T8L48FG841B
Manufacturer
Sylvania
Manufacturer's Part Number
LED17T8/L48/FG/841/BF/75026
Description
*Delisted* 17W Led T8 48" 41K DBL 120-277V
OBS75026 4 FT, Ledlescent Ballast Free Led T8, Frosted Glass, 17W, 120 277V, 82 Cri, 2200 Lumens, 4100K CCT, 50000 Life
Categories
Led Lamps & Modules - Shape & Circular Lamps Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Linear Straight(Fluor Replacement), U-Shape & Circular Lamps
UNSPSC
39112102 - Light emitting diode LED optic lighting
UPC/GTIN
046135750267 / 00046135750267
Weight per unit
0.6712 (lbs/each)
All Stores
2
Resources
Images
LED17T8L48FG841B - Large Image
LED17T8L48FG841B - Small Image
Attachments
LED17T8L48FG841B - Specification Sheet
Other Links
LED17T8L48FG841B - Other
LED17T8L48FG841B - Other
Tech Bulletins
LED17T8L48FG841B - Tech Bulletin
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 2
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
A-L
Location Stock Available
Lafayette
2 View Store
M-Z
These alternate items can be purchased instead of LED17T8L48FG841B.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to LED17T8L48FG841B, though they may not be 100% alike.
T8 Led Lamp, 240 ° Beam Angle, >83, 4000 K, 1850 LM Brightness (Lumens), 15 W, 1...